ANEMON VİLLA ESTET
 • /images/otelfotogaleri/gastroshotvillaestetdismekan1_39882.jpg
 • /images/otelfotogaleri/gastroshotvillaestetdismekan4_c0b83.jpg
 • /images/otelfotogaleri/11_6ae8fpng1200p_9c314.png
 • /images/otelfotogaleri/14_5a98cpng720p_f23c6.png
 • /images/otelfotogaleri/15_27041png480p_21ad7.png
 • /images/otelfotogaleri/17_a01aapng480p_aa161.png
 • /images/otelfotogaleri/16_1b33fpng720p_36889.png
 • /images/otelfotogaleri/20_22215png720p_e4899.png
 • /images/otelfotogaleri/21_7d874png720p_1cfab.png
 • /images/otelfotogaleri/gastroshotvillaesteticmekan1_2cfec.jpg
 • /images/otelfotogaleri/26_459ee_eace3.png
 • /images/otelfotogaleri/27_50f84png1200p_0713a.png
 • /images/otelfotogaleri/29_9a761_932cd.png
 • /images/otelfotogaleri/30_89ebepng720p_5b6e0.png
 • /images/otelfotogaleri/31_6088e_03c3f.png
EN İYİ FİYAT
GARANTİSİ
 • Sandal mahallesi Atatürk_2 Caddesi. No: 301 İzmir-Ankara Devlet Karayolu Üzeri Sandal Beldesi Mevkii KULA / MANİSA
 • +90 236 847 21 21
 • info@yanikulke.com
Bizi Facebook'ta beğenmek ister misiniz?
Manisa
ÖNE ÇIKANLAR

 

YANIK ÜLKE VE MANİSA KULA

 

Manisa Kula İlçesi jeopark sahası,genç volkanlar sebebi ile üstün nitelikli oluşumların varlığı iki bin yıldır bilinmektedir. Antik dönemin büyük coğrafyacısı Strabon (İÖ 63-İS 24 ) ansiklopedik şaheseri olan "Coğrafya "isimli kitabında Kula'yı kömür karası bazalt taşlarından dolayı "Katakekaumene" yani "Yanık Ülke" olarak adlandırmıştır. Strabon iki bin yıl önce yazdığı "Coğrafya" isimli kitabında : "....bu sahayı geçtikten sonra Katakekaumene diyarına varılır.Bu memlekette ,en kaliteli şaraplardan hiç bir eksiği olmayan "katakekaumenit" şarapların üretildiği asmalardan başka tek bir ağaç bile yoktur,"der ve bu bağlardan elde edilen şarapların o günün Falarnea ve de Aminea gibi tanınmış İtalyan şaraplarından hiç de aşağı kalitede olmadığını söyler. Aynı kitabın 153.sayfasında ise "....Katakekaumene ülkesi hem zevk vermek hem de tıbbi amaç için kullanılan çok iyi cins şarap elde ederler " olarak bahseder. Yine genç volkanları nedeni ile antik dönemde Yanık Ülke olarak anılan bu topraklarda yetiştirilen bağlar ve onların şarapları antik dönem de çok ünlüydü. Örneğin Vitrivius (MÖ 80-70,MS 15 ) meyvelerin değişik tatlarının yetiştikleri toprakların yapısına bağlı olduğu varsayımını ileri sürerken örnek olarak Katakekaumene şarabını da belirtir. Plinius ise İtalyan yarımadasındaki şarapların dışındaki yabancı şaraplar arasında Katakekaumenites'i anmaya değer olarak sayar. Özetle, Yanık Ülke'nin siyah topraklarından gelen ve mitolojide en güzel şarapların yapıldığı bereketli bağlarla dolu olan bu bölgenin efsaneleşmiş saraplarını "Yanık Ülke Şarapları" şarapları olarak tekrar hayata döndürüyoruz.

 

YANIK ÜLKE BAĞLARI

 

Türkiye’nin en yaygın yerli Otel Zinciri olan Anemon Otelleri bünyesinde olan Yanık Ülke Şarapları, Manisa’nın Kula Bölgesinde 2500 dönüm arazi içerisine kuruludur. Yanık Ülke Şarapları, kendi ait bağları, şarap bağının içerisindeki fabrika ve de stoklama üniteleri, yine şarap bağları içerisinde Villa Estet by Anemon Koleksiyon isimli OtelRestoran-Kütüphane-Tadım Odası tesisleri, ayrıca da Sensus Şarap butiği (www.sensuswine.com) isimli ve de Türkiye’de İstanbul/Galata-Kuruçeşme-EskişehirAnkara- Manisa bulunan Türk Şarabı, Türk Peyniri ve de Türk Zeytinyağlarının servis edildiği şarap butikleri ile, tam bir entegre şarap firmasıdır.

 

BAĞLARIMIZ

 

Yanık Ülke Bağları ,Divlit Yanardağı yamaçlarında lav taşları üzerindedir. Teruar olarak İtalya Etna Yanardağı Bölgesi teruarı ile aynıdır. Bağlarımız deniz seviyesinden 924 metre yüksekliktedir ki ,bu yükseklik iklim ile beraber şarap yetiştirmek için çok uygundur. 2021 senesi sonu itibari ile dikili olan arazimiz 800 dönümdür. Bağlarımızda 16 ayrı çeşit üzüm yetiştirilmektedir. Bunlar: Beyazlar : Muscat,Chardonnay,Viognier, Cataratto,Gewurztraminer, Narince Kırmızılar: Shiraz, Merlot, Cabernet Sauvignon, Nerello Cappuccio, Cabernet Franc, Pinot Noir, Nerello Mascalese, Petit Verdot, Boğazkere, Öküzgözü üzümleridir.

 

 

 

 

 

 

ŞARAPHANE VE FABRİKA

 

 Bağlarımızda üzümler hasat edildikten sonra seyahat etmeden, doğrudan şaraphaneye alındıklarından üzümlerin karakterleri ve de aromatik özellikleri en iyi şekilde korunmuş oluyor. Özenli yetiştirme ve hasat sürecimize, aynı özende şarap yapım sürecimiz eşlik eder. Uluslararası standartlarda kurulmuş şaraphanemizde ısı kontrollü çelik fermantasyon ve saklama tankları ile Radoux, Mercury, Sylvain, Nadalie marka Amerikan ve Fransız meşe fıçılar kullanılmaktadır.

 

MAHZENLERİMİZ

 

Mahzenlerimizin tamamı Kapadokya bölgesinden getirtilen özel taşlarla yapılmıştır. Bu taşlar özelliği gözenekli yapısı sayesinde doğal bir yalıtım malzemesi olup şaraplar için gerekli olan ideal ısı ve nem oranını muhafaza etmektedir. Mahzenlerimiz de bu taşlar sayesinde herhangi bir iklimlendirme sistemine ihtiyaç duyulmamaktadır. Mahzenlerimizde geçmişten bugüne yapılan bütün şarapların numune örnekleri kütüphane mantığında saklanmaktadır Mahzenlerimizde özel gruplar için 2 adet tadım odası bulunmaktadır 50 kişiye kadar tadım etkinliği düzenlenebilmektedir.

VİLLA ESTET BY ANEMON

 

 Bağlarımız içerisinde 16 odalı Turizm işletme belgeli bir butik otelimiz vardır. Otelin her odasında yatak bölümü ve de oturma bölümü ayrıdır. Ayrıca her oda kendi için de büyük ekran LCD TV,DVD player, müzik seti ,Kettle seti, şarap ve diğer içecekler için olmak üzere çift minibarı ve de yüksek hızlı internet olarak agro turizme yönelik de hizmet verilmektedir.

Villa Estet’te güne bağ manzarasına karşı havuzda zinde bir başlangıç yapabilir.. Sabahın ilk ışıklarıyla, bağlar ve asmalar henüz sabah serinliği altındayken, bağ ekibimiz ile birlikte budama yaparak, şaraba hayat veren asmalarla iç içe olmanın keyfine varabilirsiniz.

 

Villa Estet’te özel tadım odasında, Yanık Ülke Bağları’nın şaraplarını tadabilir… Şaraphane’de şarap yapımcımız ve bağ sorumlumuz eşliğinde şarap yapım teknikleri hakkında bilgi alırken, bir yandan da şişelenmeyi bekleyen şarapları fıçılardan ya da tanklardan ilk tadan siz olabilirsiniz.

Şarap mahzenimizde şarabınızı keyifle yudumlayabilirsiniz

Eşsiz gün batımı ve bağ manzarasının keyfine birer kadeh şarap ile varabilirsiniz.

 

LOKANTA ESTET

 

Tesisimiz içinde 50 kişi kapalı alan 50 kişi de açık alan olmak üzere toplam 100 kişilik oturma kapasiteli Restoranımız bulunmaktadır. Restoranımızda dünya mutfaklarından yemek örnekler i olduğu gibi yöresel lezzetlere de kalite ve hijyenden ödün vermeden yer vermekteyiz. Pizzalarımızı Restoranımızda bulunan taş fırında yapmaktayız. Ayrıca açık alanda bulunan barbekümüzde ızgara çeşitlerimizi sunmaktayız Misafirlerimize sunduğumuz birçok ürünü Ekmek Reçel Pekmez Makarna çeşitleri v.b. kendimiz organik bir şekilde yapıp servis etmekteyiz .

Restaurant’ta standart bir mönünün ötesinde şarap – yemek eşleşmesine özel olarak hazırlanmış menümüzün keyfine varabilirsiniz.

ULAŞIM

Yanık Ülke Bağları karayolu ulaşımı ile Manisa merkeze 1 saat 40 dakika; Uşak merkeze 1 saat 5 dakika ve  Kula'ya ise 13 dakika uzaklıktadır.

 

Yanık Ülke Bağları'nın da içerisinde yer aldığı iç Ege Bağ Rotası sizleri, Türkiye'de şarap üretiminin önemli bir bölümünün gerçekleştirildiği şarap rotasına götürecektir.

Binlerce yıllık tarihi ve coğrafyasıyla, Türkiye'nin keşfedilmesi gereken güzellikleri arasında, Kula Salihli jeoparkı içerisinde yer alan bu bölge, Manisa'nın  Kula ve Salihli ilçelerinin idari sınırlarının bütününü kapsamaktadır.

Jeoparkın toplam alanı 2320 km2’dir.

Kula Salihli Jeoparkı doğal, jeolojik, kültürel ve arkeolojik zenginlikleri barındırmaktadır.

Kula ve çevresinde peribacalarından karstik mağaralara, kanyonlardan volkan konilerine pek çok doğal miras bulunur.

Jeolojik mirasın yanı sıra Kula, çok iyi korunmuş  Osmanlı kent mimarisiyle zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir.

4 Eylül 2013 tarihinde Kula Volkanik Jeoparkı Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk ve tek UNESCO Jeoparklar Ağı üyesi ilan edilmiştir. 

Yanık Ülke'ye geldiğinizde gezip görebileceğiniz yerleri sizin için derledik. 

Kula Peribacaları

Volkanik etmenli jeolojik bir yapıya sahip olduğu bilinen Kula bölgesinde bulunan Kula peribacaları; vadi yamaçlarından inen sel sularının ve rüzgarın, tüflerden oluşan yapıyı aşındırmasıyla ortaya çıkan doğal oluşumlardır. Yüzlerce yıl içinde doğal etmenlerle oluşan bu gizemli yapılar, insanı, dünyanın varoluşu hakkında düşünmeye ve keşfetmeye sürüklüyor. Yanık Ülke’ye 23 km uzaklıkta ve araç ile 18 dakikada gidilebilen Kula peribacalarını keşfetmeye ne dersiniz?

Divlit Yanardağı

Villa Estet Bağ Otel'in 26 km kuzeyinde bulunan Divlit Yanardağı'na geldiğinizde, Demirköprü Baraj Gölü'nün kıyısında biri büyük, diğeri küçük iki volkan konisi görülür. Yöre halkının "Çakallar Tepesi" ya da "Divlittepe" dediği büyük koniyle yaklaşık 1 kilometre ötesindeki "Küçük Divlit" baraj gölünün mavi sularıyla ilginç bir görünüm oluşturur. Yamacında terk edilmiş Çakallar köyünün bulunduğu tepe, Kula volkanizmasının en genç oluşumudur ve bu alanda günümüzden 10-12 bin yıl önce yaşamış insanlara ait ayak izleri bulunur. 

Taşyaran Vadisi

Türkiye’de eşi olmayan ve görenleri şaşırtan bir doğa mucizesi. İmren Deresinin, sert kayaçları binlerce yıldır aşındırmasıyla oluşmuş doğal güzellik. Büyük bir fay kırığı sonrasında suyun ve rüzgârın kayalarda bir nakış gibi oluşturduğu, Taşyaran Vadisi, Anadolu’nun en ilginç doğal güzelliklerinden. Uşak Yenişehir köyü yakınlarındaki Taşyaran Vadisi, Uşak-İzmir yolu üzerinde Kula yakınlarında yer alıyor. Yanık Ülke’ye araçla 30 dakika 41 km uzaklıkta olan Taşyaran Vadisi ,günübirlik geziler için en iyi rotalardan biridir. 

Sardis Antik Kenti

Sardis Antik Kenti, Manisa’nın Salihli ilçesinde yer alan ve Lidya devletine başkentlik yapmış antik kent olarak bilinmektedir. Milattan önce 1300'de kurulup Milattan sonra 1200'de yıkılmıştır. Bilinen tarihe göre paranın ilk basıldığı yer Sardis Antik Kenti’dir. Ayrıca tarihteki ünlü Kral Yolunun başlangıcıdır. Uzun süre değerli taş olarak kullanılmış turuncu kuvars taşının Batı dillerindeki ismi olan ve "sard" kelimesi, taşın antik çağda çıkarıldığı Sart bölgesinden gelir. Hâlen burada Kuvars taşı ve altın çıkarımı devam etmektedir. Yanık Ülke’ye araçla 37 dakika 50 km uzaklıkta olup, İzmir-Ankara karayolunun iki yanına yayılmıştır.

Bintepeler

Villa Estet Bağ Otel'e 60 km uzaklıkta olan Bintepeler veya Bintepe Tümülüs Mezarları'na araç ile 40 dakikada ulaşmak mümkün. Günümüze kadar 115 tanesi korunabilmiş tümülüs mezarlarının en ünlü olanı Lidya kralı Alyattes'e aittir. 355 metre çapında, 69 metre yüksekliğinde, çevre uzunluğu ise 1115 metre olan Alyattes tümülüsü, dünyadaki en büyük tümülüs mezarlarının arasında yer alır. 

Ulubey Kanyonu

27 Haziran 2013’te tabiat parkına dönüşen Ulubey Kanyonu, Uşak ili Ulubey sınırlarında yer almaktadır. 77 km uzunluğuyla dünyanın en uzun ikinci kanyonu olan Ulubey Kanyonu'nun, Büyük Menderes grabeninin çökmesiyle oluştuğu düşünülmektedir. Uşak Valiliği, Uşak İl Özel İdaresi ve Ulubey Kaymakamlığı tarafından 2015 yılında yaptırılan 150 metre yüksekliğinde ve 135 metrekare büyüklüğündeki cam teras ise her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Ulubey Kanyonu Yanık Ülke’ye araçla 1 saat 11 dakika 81 km uzaklıkta yer almaktadır.

Pamukkale

Yerli ve yabancı turistlerin en gözde ziyaret noktalarından Pamukkale, UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır. Dünyadaki en güzel traverten örneklerinden Pamukkale Travertenleri; görsel zenginliğin yanı sıra kalp rahatsızlıkları, romatizma, sindirim, solunum, dolaşım ve deri rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Yanık Ülke’ye 125 km uzaklıkta olan Pamukkale travertenlerine araç ile 2 saatte gidilebilmektedir.

KONUM